Programul liturgic

Săptămâna 06 -13 Decembrie 2020

06.12/ DUMINICA A XXVII-A DUPĂ RUSALII († Tămăduirea femeii gârbove) – DEZLEGARE LA PEȘTE: 

0800-1300 Utrenie, Sfânta Liturghie

1700-1930  Vecernie Mare cu Litie, Paraclisul Maicii Domnului, Cateheză

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)


 

 

07.12/ Luni – DEZLEGARE LA PEȘTE: 

0800-1300 Utrenie, Sfânta Liturghie

1700- 1930  Ceasul IX, Vecernie, Pavecernița Mică, Acatistul Sfântului Efrem cel Nou

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)

 

08.12/ Marţi:

0800-1100  Ceasul  III, VI, Acatistul Zilei, Sfânta Liturghie, Acatistul Sfântului Nectarie

1700- 1930  Ceasul IX, Vecernie, Pavecernița Mică, Acatistul Sfântului Efrem cel Nou

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)

 

09.12/ Miercuri:

0800-1100  Ceasul  III, VI, Acatistul Zilei, Sfânta Liturghie, Acatistul Sfântului Nectarie

1800-1945  Taina Sfântului Maslu

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)

 

10.12/ Joi: 

0800-1100  Ceasul  III, VI, Acatistul Zilei, Sfânta Liturghie, Acatistul Sfântului Nectarie

1700- 1930  Ceasul IX, Vecernie, Pavecernița Mică, Acatistul Sfântului Efrem cel Nou

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)

 

11.12/ Vineri:

0800-1100  Ceasul  III, VI, Acatistul Zilei, Sfânta Liturghie, Acatistul Sfântului Nectarie

1700-1845  Taina Sfântului Maslu

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)

 

12.12/ Sâmbătă– DEZLEGARE LA PEȘTE:

0800-1100  Ceasul  III, VI, Acatistul Zilei, Sfânta Liturghie, PARASTAS

1700-1930   Vecernie Mare cu Litie

 

13.12/ DUMINICA A XXVIII-A DUPĂ RUSALII (Pilda celor poftiți la cină)– DEZLEGARE LA PEȘTE::

0800-1300 Utrenie, Sfânta Liturghie

1700-1930  Vecernie Mare cu Litie, Paraclisul Maicii Domnului, Cateheză

2200-0030 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I (doar pentru părinții Mănăstirii)